wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Mon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Wed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Wed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Wed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Wed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Sun Jan 26, 2014 2:56 pm

Share | 
 

 Fantazmat! Shpirti dhe misherimi ne nje trup tjeter .

Shko poshtë 
AutoriMesazh
GhosTNumri i postimeve : 8
Join date : 19/08/2010

MesazhTitulli: Fantazmat! Shpirti dhe misherimi ne nje trup tjeter .   Thu Aug 19, 2010 11:19 pm

Shume njerez e kane kete pyetje . Por a ekziston me te vertet ringjallja e shpirtit mbas vdekjes? Thone qe nuk duhet te besosh ne fe qe te shohesh nje ghost. Mgjth sistemi i shpirtit mbas vdekjes ka qene gjithnje ne duart e kishes. Katoliket ne pergjithesi besojne se mbas vdekjes shpirti ngjitet lart per te pritur deri ne Diten e Gjykimit te madh. Ghost ( shpirtin e njeriut mbas vdekjes) e kane konsideruar si Shpirt i torturuar. Teoria eshte: shpirti ndjen dicka qe nuk ka mbaruar akoma, ose te shohi femijet te rriten. Cfaredo qe te jete kane ndodhur qe njerezit te ken pasur nje eksperience me "shpirtrat e vdekur" , si duke i shtyre, rrezuar sende perpara tyre etj. Por keta persona sado te mira ose te keqija ti kene pasur keto eksperienca kane kaluar dicka qe s'kane per ta harruar kurre. Imagjinoni se ne cfare gjendje mund te jeni te keni te beni me dike qe nuk e shihni ose nuk i flisni dot , e mbi te gjitha ta prekni?
Shume njerez harojne se keta persona kane qene gjalle dhe kane jeturar nje here.
ketu ne US ka shuem emisione per shpirtrat e vdekur. Por nuk dihet nese vertet duhet tu besosh .

Pra a ekziston vertet shpirti mbas vdekjes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fantazmat! Shpirti dhe misherimi ne nje trup tjeter .
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: FANTAZMAT-
Kërce tek: