wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Mon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Wed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Wed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Wed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Wed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
January 2018
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Sun Jan 26, 2014 2:56 pm

Share | 
 

 Cs Komanda !

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
KinG.M.H.S.

avatar

Numri i postimeve : 59
Join date : 21/09/2010

MesazhTitulli: Cs Komanda !   Thu Oct 07, 2010 1:26 am

Komanda per AdminMod:

[FILLORE KONTROLLET]


Komandat AMX Mod:

[KONTROLLI I oficer]

[arsyeja] - nis një lojtar nga serveri.
[arsyeja] - Bani një lojtar nga serveri.
[arsyeja] - Adds a Përdoruesi për listën e ndaluar nga serveri.
- falë një lojtar i ndaluar nga ky server.
- Jepni një shuplakë për një lojtar.
[dëme] - godet një lojtar në përputhje me dëmin.
amx_leave [tag1] [tag2] - nis të gjithë lojtarët që nuk kanë këto tags në server.
amx_pause - Ndalo ose rifilluar lojës.
amx_who - Displays i cili është në server.
amx_cvar [vlera] - Ndrysho ose ekran vlerën e cvar.
amx_map - Ndryshimet harte.
amx_cfg - Execute a file konfigurimi.
- Execute një komandë në server.
amx_plugins - Lista e të gjitha shtojcat ngarkuar.
amx_modules - Lista e të gjitha modulet e ngarkuar.

[Komandat Falas]

amx_say - dërgon një mesazh të gjithë përdoruesit.
amx_chat - dërgon një mesazh të gjithë përdoruesit.
- Dërgo një mesazh privat tek player.
amx_tsay - dërgon një mesazh të gjithë lojtarët në këndin e majtë.
amx_csay - dërgon një mesazh të gjithë lojtarët në qendër.

[Komandat TIME]

- Fillon një votim për të përjashtojë një lojtar.
- Fillon një votim për të ndaluar një lojtar.
amx_vote - Fillon një votim ose.
amx_cancelvote - Calcela sondazh të fundit në progres.

[KONTROLLI I STATISTIKAT]

/ Hp - Informacione rreth Displays lojtar që vrau atë.
/ Statsme - Displays statistikat tuaja.
/ Statistikat e - Shfaq statistikat e lojtarëve të tjerë.
/ Top15 - Tregon Top15 server.
/ Radhë - Displays vendoset në server.

[Komandat SAY]

nextmap - Displays hartë tjetër për të luajtur.
timeleft - Display kohën e mbetur të harte.
thetime - tregon kohën e tanishme.

[Komandat MENU]

amxmodmenu - Display AMX menu kryesore të Ministrisë së Mbrojtjes.
amx_cvarmenu - Displays menu CVAR.
amx_mapmenu - Displays harta ndryshim menu.
amx_votemapmenu - Displays votimit hartë menu.
amx_kickmenu - Shfaq menu e përjashtimit.
amx_banmenu - Displays menu ndalimin.
amx_slapmenu - Displays mu menu /.
amx_teammenu - Displays ndryshim menuja e kohës.
amx_clcmdmenu - Shfaq menu e komandave nga klienti.
amx_restmenu - Shfaq menu e kufizimin e armëve.
amx_teleportmenu - Displays menu teleport.
- amx_pausecfgmenu Ndalo / plugins Resume.
amx_statscfgmenu - Displays menu parametrat e statistikave.


-------------------------------------------------- ------------------------------

Komandat AdminMod:

[FILLORE KONTROLLET]

admin_help - komandat listuara ndihmë. Ajo mund të përdoret për të renditur të gjitha komandat e mundur dhe gjithashtu për përshkrim më të hollësishëm të komandës e dëshiruar.

admin_version - Informacioni AdminMod dhe listat plugins që janë instaluar.

admin_status - Displays Qasja Përdoruesi për konsol.

admin_login - Lejon përdoruesit të identifikoheni me password-in tuaj, duke u dhënë akses në qoftë User Admin është regjistruar si Server Admin.

Admin_Password - Punimet njëjtën mënyrë që admin_login, ose është një mënyrë alternative për të hyni brënda për të serverit si Admin.

admin_cmd - Lejon përdorimin e komandave normale konsol. Ex: koha admin_command sv_restartround / s.


[PËRGJITHSHME Komandat]

admin_abort_vote - Aborts një votim që është në progres.

admin_autokick <1 ose 0> - mp_autokick ose off. Ju duhet nivel 512 për çdo ndryshim është bërë.

admin_autoteambalance <1 ose 0> - vë mp_autoteambalance. Ju duhet nivel 512 për çdo ndryshim është bërë.

- Ndalimi shfrytëzuesi. Koha 0 do të thotë ndalim të përhershëm.

: - ndalon User nga adresa ip. Koha 0 do të thotë ndalim të përhershëm.

admin_bury - "Enterra" Përdoruesit e specifikuar.

admin_buytime - përshtat mp_buytime. Ju duhet nivel 512 për çdo ndryshim është bërë.

admin_cancelvote - Anulo votim që është në progres.

Files admin_cfg> conficuração> - Kryen server configuration file.

admin_chat - Komente kufizuar të Administratorët vetëm.

admin_chattime <#> - vë mp_chattime.

admin_consistency <#> - vë mp_consistency.

admin_csay [Color në anglisht] - Mesazhe në qendër të ekranit.

admin_ct - Pass Përdoruesi për Counter-ekipit terroriste.

admin_c4timer - përshtat mp_c4timer.

admin_denymap - Hiq të gjitha votave për një hartë.

admin_disco - Lojtaret ngjyrë të ndryshojë sipas kohës.

admin_dmesg - Mesazh për User caktuar.

admin_execall - Forca e të gjithë përdoruesve për të drejtuar komandën e specifikuar.

admin_execclient - Forca e përdoruesit për të drejtuar komandën e specifikuar.

admin_execteam - Ekipi Force (CT ose TR) për të kandiduar komandën e specifikuar.

admin_fadetoblack <1 ose 0> - mp_fadetoblack ose off.

admin_flashlight <1 ose 0> - mp_flashlight ose off.

admin_footsteps <1 ose 0> - mp_footsteps ose off.

admin_forcecamera <#> - vë mp_forcecamera.

admin_forcechasecam <#> - vë mp_forcechasecam.

admin_fraglimit - përshtat Server mp_fraglimit.

admin_freezetime - përshtat mp_freezetime.

admin_friendlyfire <1 = Enabled / 0 = paaftë> - vë Server mp_friendlyfire.

admin_fun < "mbi" | "off"> - mode tjera.

admin_gag - Mutes User. Koha 0 do të thotë muting User përgjithmonë.

admin_ghostfrequency <#> - vë mp_ghostfrequency.

< "mbi" | "off"> - ju lejon ngjyra.

admin_godmode < "mbi" | "off"> - përcakton mënyra e pathyeshmëri për User specifikuar.

admin_gravity - përshtat sv_gravity Server.

admin_hostname - vë emrin e hostname të server.

admin_hostname - vë emrin e hostname të server.

admin_hpenalty <#> - vë mp_hostagepenalty.

admin_kick - Kick User specifikuar.

admin_kickpercent <#> - vë mp_kickpercent.

admin_llama - Ndryshim Emri Të dhëna Përdoruesi për Llama.

admin_listmaps - Lista e hartave të përfshira në mapcycle.

admin_listspawn - Lista e të gjithë artikujt e serverit.

admin_map - Ndryshimet harte.

admin_mapvoteratio <#> - vë mp_mapvoteratio.

admin_maxrounds <#> - vë mp_maxrounds.

admin_messagemode - përcakton komandën që mesazhi që do të ekzekutohet kur "Y" është përdorur.

admin_movespawn - Leviz pika në vendin e specifikuar.

admin_nextmap - Tregon se çfarë harte e ardhshme.

admin_noclip < "mbi" | "off"> - përcakton rrugën "pa barriera" të User përcaktuar.

admin_nomessagemode - Turn kyç "Y" për funksionin e tyre origjinal.

admin_nopass - Hiq passwordin e serverit.

admin_pass - vë fjalëkalimin e serverit.

admin_pause - pushimeve server.

admin_playerid <#> - vë mp_playerid.

admin_psay - Dërgo një mesazh privat tek Përdoruesi caktuar.

admin_rcon - Ekzekuton komanda rcon.

admin_reload - reloads fotografi AdminMod.

admin_removespawn - Hiq një artikull nga faqe interneti.

admin_restartround - Restarts lojës.

admin_restart - Restarts lojës.

- admin_restrict View / Konfiguro / Save kufizimet mbi armët. Gjithkush mund të shohin kufizime.

admin_restrictmenu - Ndryshimet kufizimin e armëve nga menuja. Kërkon që meny është aktivizuar.

admin_roundtime - përshtat mp_roundtime.

admin_say - Dërgo një mesazh identifikon atë si admin.

admin_servercfg - përcakton çfarë konfigurimin e parazgjedhur server.

admin_slap - Chat në përdoruesit. Çdo ekzekutimit të komandës nënkupton humbjen e 5 jetës.

admin_slay - Kill User.

admin_slayteam - vret kohën e specifikuar.

admin_spawn : - Krijon një artikull të ri.

admin_ssay - Dërgo mesazh admin por pa identifikim.

admin_stack - A të gjithë do të jenë mbi ju.

admin_startmoney <800/16000> - vë mp_startmoney.

admin_startvote - Fillon votimi.

admin_t - Pass Përdoruesi për ekipin terrorist.

admin_teamplay - përshtat Server mp_teamplay.

admin_teleport - Teleports Përdoruesi të përcaktuar koordinatat.

admin_timelimit - përshtat Server mp_timelimit.

admin_tkpunish: <1 ose 0> - mp_tkpunish ose off.

admin_tsay [color në anglisht] - dërgon një mesazh në këndin e majtë të ekranit.

- Unban User specifikuar.

admin_unbury - Unearthing User specifikuar.

admin_ungag - Desmuta User.

admin_unllama - Hiq statusin e përdoruesit Llama.

admin_unpause - unpause server.

admin_unrestrict - Hiq kufizimet mbi armët.

admin_userlist - Tregon listën e përdoruesve.

admin_userorigin - Kthim koordinatat X, Y, Z.

admin_vote_kick - Fillon një votim me shkelm User specifikuar.

admin_vote_map - Fillon një votim për të ndryshuar hartën.

admin_vote_restart - fillon një votim për rifillimin e ndeshjes.

admin_vsay - fillon një votim mbi çështje të dhënë në mesazh.

admin_winlimit <#> - vë mp_winlimit.

currentmap thonë - e cila do të tregojë emrin e harta aktuale.

nextmap thonë - Tregon çfarë hartë tjetër.

thonë timeleft - Kontrolloni kohën e mbetur të harte.

shkëlqim - Le ngjyra User. Punon vetëm me mënyra tjera të aktivizuara.


-------------------------------------------------- ------------------------------

Kontrollet normale (lojtarë):

Exchange Armë me vetëm 1 click:
hud_fastswitch 1

Fps Ekrani:
cl_showfps 1

Sistemet e votimit
Për të votuar për një lloj hartë listmaps ishull për të parë hartat e disponueshme dhe pastaj votemap tipi 'X'.
Replace X me numrin korrespondues në hartë.
PS: Server Administratorët që doni të shtoni hartat e reja duhet të shtoni një shënim në mapcycle.txt fotografi, e kjo lejon lojtarët për të votuar për ndonjë hartat e reja. Përqindje është përcaktuar nga mp_mapvoteratio, një ndryshore server.
Në default është 60% për ndryshim hartë të miratuar.

Të votuar kikar pra një server, listplayers lloji konsol dhe pastaj 'Vota X'. Replace X me numrin e lojtar. Ju duhet 61% e kohës ose shpresë se një lojtar është nisur.

adjust_crosshair
Ndryshimi ngjyra e crosshair. Ju mund të zgjidhni nga ngjyra të ndryshme.

gunsmoke
Shtypni këtë komandë ju mundësuar ose çaktivizoni tymi që vijnë nga të armëve.

timeleft
Tregon se sa kohë është në rënie harte.

drawradar
Tregon radar.

hideradar
Fsheh radarit.

nightvision
Përdoreni këtë kyç për të përdorur NVG (syze vegim nate) kur fituar.

Alias
Kjo komandë është komanda e përdorur për të kandiduar disa, si në drejtim të shpejtë, nga autoexec.cfg tuaj. Për shembull: alias [ALIASNAME] [COMMAND], [COMMAND], [COMMAND]; ...". Tri pikat tregojnë se komandat mund të vazhdojë'...' ka një komandë të veçantë për të përfunduar Alias. Tani në qoftë se ju vendosni [ALIASNAME] për një kyç ose tipi është në tastierë, të gjithë komandat janë ekzekutuar.

Variablat Klienti:
Këto janë përdorur për të ndryshuar disa aspekte Counter-Strike. Ata gjithashtu mund të ndryshojë ecurinë e tij. Për të ndryshuar vlerat tuaja, thjesht tipi '[EMRI] [VLERA]' në ishull.

fastsprites X
X = 0 - sprites transparente granatë tymi i rregullt (i ngadalshëm)
X = 1 - sprites granatë tymi i thjeshtë transparent (më shpejt)
X = 2 - sprites granatë tymi SHUMË transparente thjeshtë (e shpejtë)

X cl_observercrosshair
X = 1 për të mundësuar crosshairs në mode Observer, 0 të çaktivizuar. Default is 1.

max_shells X
X = Numri maksimal i fishekëve të zbrazët që vijnë nga të armëve në të njëjtën kohë.

max_smokepuffs X
X = Numri maksimal i puffs e tymit në një kohë

X hud_centerid
X = 1 per te marr nje qendra-ID tekst në ekran, X = 0 të ketë auto-ID tekst në fund lanë qoshe (Default 0).

X Shkalla
Kjo komandë kontrolleve informacion sa ju merrni nga serveri që ju janë të lidhur me to. Për një lidhje 14,4 atributet vlera e tij për 1500, një lidhje 33.6k duhet të 3000, një 56K 3.500, një ISDN duhet të 5000, dhe të gjitha lidhjet më të shpejtë se ata duhet të jenë në mes 5.000 dhe 9.999 (default 2500).

Set Half-Life
Keys Customer Information:
Përdorni "setinfo [EMRI] [VLERA]" për të ndryshuar. Për shembull, dm setinfo 1, udhëzimet tregojnë hartë. Enter setinfo për të kontrolluar gjendjen e të gjitha vlerave të infokey.

X ah
X = 1 për të mundësuar vetë-ndihmë, X = 0 të çaktivizuar. vetë-ndihmë jep mesazhe lojtar lënë të kuptohet gjatë gjithë lojës (default 1).

X dm
X = 1 për të shfaqur udhëzime hartë pas ngarkimit nivele të reja, X = 0 të disable (default 1).

lefthand X
Kur X = 1, la dore modele janë përdorur, kur X = 0, modele djathte janë përdorur (default 1).

X vgui_menus
X = 1 për të mundësuar menu VGUI, 0 për të përdorur regjimin klasike.

Variablave Server:
Këto variabla mund të ndryshohet vetëm nga administratorët e serverit ose përdoruesit të largët me konsol server.

X mp_autokick
Kick se kush është i papunë për një kohë të përcaktuar. Value = 1 'ne' dhe 0 = 'off'.

X mp_autoteambalance
Kjo variabël është përzgjedhur në 1. Përcakton autobalanceamento e herë me forcë - Vlera e 1 = 'aktivizuar', dhe 0 = 'off'.

X mp_c4timer
Kjo variabël është standard në 45. Cakton sasinë e kohës në vendosjen e C4 dhe shpërthimin e saj - shkon në mes 15 dhe 90 sekonda.

X mp_flashlight
Kjo variabël është përzgjedhur në 1. Përcakton përdorimin e PUSI nga klientët - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

mp_footsteps X
Kjo variabël është përzgjedhur në 1. Krijon Dashuri gjurmë - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

X mp_forcechasecam
Kjo variabël është përzgjedhur në 0. Krijon chasecam të ndjekin shokët e vetëm - të dobishme për lojra LAN - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

X mp_freezetime
Kjo variabël është standard në 6. Cili cakton kohën e "ngrirjes" në fillim të çdo raundi të blerë armë dhe pajisje - Përdorni një vlerë prej '0 'të çaktivizuar.

X mp_friendlyfire
Kjo variabël është përzgjedhur në 0. Vë zjarr miqësor - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

X mp_hostagepenalty
Kjo variabël është standard 2. Përcakton numrin e pengjeve një lojtar mund ta vrasin para se të booted nga serveri - Vlera '0 'lë dritën off.

mp_limitteams X
Kjo variabël është standard 2. Përcakton numrin maksimal i lojtarëve të një ekipi mund të ketë më shumë se sa ekipi tjetër - Përdorni një vlerë prej '0 'të çaktivizoni plotësisht ekipin e kufizuar.

mp_logmessages X
Kjo variabël është defaulted të 1. Përcakton log mesazhin e chat fotografi log - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

mp_mapvoteratio X
Kjo variabël është defaulted në 0,6. Jepni drejtën e lojtarëve të kërkuara për të votuar në të njëjtën hartë për ndryshim harte. Default është 0,6, do të thotë se 60% e lojtarëve në një server duhet të votojnë në të njëjtën hartë të ndryshojë në atë hartë. Mund të jetë është mes 0,0-1,0.

X mp_roundtime
Kjo variabël është defaulted të 5. Caktojë kohën e çdo raundi - shkon në mes 3 dhe 15 minuta.

X mp_timelimit
Kjo defaults ndryshore në 0. Përcakton kohën e rrotullimit të hartave.

mp_tkpunish X
Kjo variabël është defaulted të 1. Shokët e vendos sa mund ta vrasin dikë para se të filloi - Vlera e 1 = 'on', dhe 0 = 'off'.

X sv_restartround
Kjo defaults ndryshore në 0. Cakton sasinë e kohës në sekonda para se reassigning lojës, duke përfshirë frags, armëve, parave, dhe piket - Vlera e përdorimet e '0 'të çaktivizoni këto restarts.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Cs Komanda !
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Gaming Zone :: Postime të reja Counter Strike-
Kërce tek: