wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM

wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM
 
ForumCalendarGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalëkalimi:
Më Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Tema Fundit
» Te gjejme origjinen tone
Mon Jan 30, 2012 4:55 pm nga mikele

» Gazeta Express
Wed Dec 08, 2010 10:38 pm nga otr

» Horoskopi
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» BotaSot - E përditshme Informative Kosovare.
Wed Dec 08, 2010 10:37 pm nga otr

» Kosova Sot
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» Top Channel TV
Wed Dec 08, 2010 10:36 pm nga otr

» LESNA
Wed Dec 08, 2010 10:35 pm nga otr

» Horoskopi Ditor
Wed Dec 08, 2010 10:34 pm nga otr

» InfoPress
Wed Dec 08, 2010 10:33 pm nga otr

Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
NjE iNfO tE shKuRt ! ! !
мιя ѕє νιηι ηє ωωω.∂σвяι∂σℓℓι-ƒσяυм.тк & ѕнqιρєтЧєνєя ƒσяυм / ∂ιcкα qє ѕмυη∂єηι тα кυρтσηι мυη∂єт тє кσηтαктσηι ρєямєѕ є-мαιℓ: ∂σвяι∂σℓℓι@нσтмαιℓ.cσм & вσѕѕι_ף2@нσтмαιℓ.cσм ∂нє ѕαℓι@∂ємιяι.cσм / ѕтαƒι ι ƒσяυмιт נυ υяση кαℓιм ѕα мë тë мιя . . . ! ! ! :∂ . . .
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
CalendarCalendar
Statistikat
Forumi ka 103 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhezmi_hysenaj@yahoo.com

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 449 artikuj v 404 temat
Kush është në linjë
1 Përdorues në Linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 1 vizitor

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 22 më Sun Jan 26, 2014 2:56 pm

Share | 
 

 Koha e Kometës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
SaLiBosSi
Admin
avatar

Numri i postimeve : 277
Join date : 07/02/2009
Age : 25

MesazhTitulli: Koha e Kometës   Wed Jan 06, 2010 4:44 pmKy film, ndryshe nga libri i Kadaresë, e vendos fillin e ngjarjeve jo në Jug të Shqipërisë, por në një fshat të Shqipërisë Lindore. Që këtu, pesë fshatarët ndërmarrin udhëtimin e tyre në veri dhe deri në Shqipërinë Qendrore. Është koha kur në Shqipëri mirëpritet ardhja e mbretit, edhe pse gjerman. Të veshur me kostume tradicionale dhe me armë në krah, Shestan Verdha, Cute Benja, Tod Allamani, Alush Gjati, Doska, udhëtojnë për të gjetur luftën, ndërsa në qiell shfaqet kometa Halley, e cila zhduket pas pak javesh¦ Dhe ajo që nuk gjejnë është pikërisht lufta. Kurse ajo me të cilën "përqafohen" është absurditeti i saj, në një kohë kur personazhi kryesor, Shestani (Blerim Destani), takon një vajzë katolike, Agnen, me të cilën dashurohet. "Koha e kometës" është një realizim shqiptaro-gjerman-maqedonaso-francez. Në stafin e tij ka një sërë emrash të njohur dhe me përvojë në fushën e kinematografisë. Drejtor i fotografisë së filmit është irlandezi Donal Gilian, i cili ka punuar në filmin e Stiven Spilbergut, "Shpëtoni ushtarin Rajan", si asistent i parë i drejtorit të fotografisë, si dhe në klipe të shumta muzikore me grupin e njohur "U2". Një tjetër emër që ia vlen të përmendet është ai i Ralf Muler, i cili ka marrë pjesë në produksionin e filmit të njohur "Gladiatori", artisti gjerman Tomas Haince, në rolin e princ Vidit. Muzika është realizuar nga kompozitori shqiptar që jeton në Hollivud, Aldo Shllaku, ndërsa marrin pjesë aktorët nga Maqedonia, Vllado Jovanovski, aktorja Naomi Valeska (mbretëresha Sofi), Çun Lajçi apo Masiela Lusha dhe Blerim Destani në rolin e Shestanit, ky i fundit edhe producent i filmit.

ketu mund ta shikoni ne:

http://www.argetohu.com/menu/filma/koha.htm

ose shkarko: rapidshare.com Koha_e_Kometes.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Dobridolli-Forum.9forum.info
 
Koha e Kometës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.dObRidOlli-FoRuM.Tk & ShQiPeT4EveR FoRuM :: Multimedia :: FiLMAT DHE KiNEMAjA-
Kërce tek: